הוספת הודעה חדשה
  • · חידוש גג

(שימון)

היי 

אם ניתן למרוח חומר ביטומני על זפת חלק מהספת יש חומר אקירלי או סיד או שיש צורך לקלף את הזפת 

• · חומר ביטומני על זפת

(גבי)

שלום שימון,

אין צורך להסיר את שכבת הזפת.  מנקים את שאריות החומר האקרילי הרופף שהזכרת ואחר כך אוטמים בחומר איטום אחר.

שים לב שלא כדאי להשתמש בחומר ביטומני משחתי מכיוון שהחומר אינו אמור להשאר חשוף לשמש ותצטרך להלבין אותו היטב, אחרת הוא יהרס.   השימוש בחומר ביטומני משחתי אינו מיועד לאיטום גגות חשופים אלא למקומות שאינם חשופים לשמש.

תוכל לאטום את הגג מחדש במספר דרכים. למשל: עם עוד שתי שכבות זפת, או עם יריעות ביטומניות, או בחומר איטום משחתי פוליאוריטני (כגון מריסיל 250 ודומיו, מעל גבי חומר יסוד יעודי).

נשמח לעזור הלאה בכל שאלה.

בברכה,

גבי

• · תגובה לגבי

(שימון)

אני שואל תאורטי יש לי בעיה להבין את העניין החומרים אשמח אם תעשה לי סדר

צמנטי יכול לקבל ביטומני ולא להיפך

זפת מקבל יריעות

ביטוממי מה ניתן לעשות מעליו

אקרילי מה ניתן לעשות מעליו

זפת יכול לקבל ביטומני 

וכמובן אשמח להסבר מתי פריימר ומתי אין צורך ואם יש עוד חוצרים אשמח לדעת מה מקבל מה בלי צורך לקלף או להרוס

• · חידוש איטום בגג

(גבי)

שלום שימון,

מעל גבי חומר איטום אקרילי ניתן ליישם רק חומר אקרילי או חומר פוליאוריטני (על בסיס מדללים או על בסיס פוליאוריטני-אקרילי), אך מעל גבי פריימר מתאים מאת היצרן.

מעל גבי זפת ישנה אפשר ליישם יריעות ביטומניות, או כמובן שכבת זפת נוספת (שיש להלבינה כנגד השמש). אפשר גם ליישם מעליה חומר אקרילי ופוליאוריטני.

חומר איטום צמנטי מיושם תמיד על גבי תשתיות צמנטיות (בטון, טיח וכדומה). אי אפשר ליישם אותו מעל זפת, יריעות, חומר אקרילי או פוליאוריטני.     (אפשר, אך לא ממש מומלץ, ליישם חומר איטום אחר מעליו, אם הוא יבש לגמרי). מעל גבי מרצפות בטון (טרצו) אפשר ליישם אותו גם כן, אם קיים אילוץ, אך עדיף להתמש בחומרים אחרים.

אם משהו לא לגמרי ברור אנא פרט מהו ונשמח לעזור הלאה.

בברכה,

גבי

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן