הוספת הודעה חדשה
  • · ריצוף מעל נאפאפלקס

(נמרוד)

שלום, יש לי קורת בטון עליונה בבית, שהחלק העליון שלה מרוח כעת בנאפאפלקס, הבעיה שהמשטח לא ישר ויש שם עכשיו סוג של שלושית מים מעל הנאפאפלקס ״תמיד״.

מדובר על קטע אורך 1 מטר על 40 סנטימטר. 

אני מעוניין ל״רצף״ מעליו כדי למנוע ממים להגיע לאזור בכל ולמנוע את השלולית הזו.

האם אפשר להשתמש במלט רגיל כדי להחליק את המשטח מעל הנאפאפלקס ואז פשוט להניח את הריצוף, או שיש צורך בחומר מקשר כדי שמלט יתחבר לנאפאפלקס?

תודה רבה.

• · הדבקת ריצוף מעל נאפופלקס

(גבי)

שלום נמרוד,

ריצוף בעקרון אינו משמש לצורך איטום ואף עלול להרע את המצב מכיוון שהמים בסופו של דבר חודרים בפוגות בין האריחים ומצטברים מתחתיו. (מסיבה זו אוטמים תמיד היטב את התשתית לפני שמרצפים מרפסות / גגות מרוצפים).

אם ברצונך לבצע חיפוי מעל הנאפופלקס (שממילא אינו אמור להשאר חשוף לשמש), ועל מנת למנוע שלוליות מתחתיו, תוכל להדביק לוח שיש ארון ובודד שישמש כמעין "קופינג" לקורה / למעקה.

לשאלתך: אפשר למלא את השקע עם תערובת צמנטית (2 חול 1 מלט) שמועשרת בדבק לטקס SBR בשיעור 50 אחוזים, ומעל גבי שכבת יסוד צמנטית (מלט ללא חול) שיש למרוח מעל הנאפופלקס ולעבוד ב"רטוב על רטוב". לאחר הייבוש תוכל לבצע שוב שכבת נאפופלקס".

כהערה: אפשר גם לאחר המילוי שתארתי להדביק את הקופינג / השיש עם אותה התערובת. במקרה שכזה מורחים פריימר צמנטי (כמתואר לעיל) גם על גב האבן / השיש. ואפשר לבצע את אותה הפעולה גם עם הריצוף.

ראה גם מאמר על עבודה נכונה עם חומרי מליטה המתאר את סדר הפעולות שציינתי.

שב"ש,

גבי

• · לראות שהבנתי

(נמרוד) → אתה נמצא כאן

מדובר במגרעת של כסנטימטר עובי, 

אז אם הבנתי נכון אני יכול לבצע רק שמנת, לישר אותה בכיון אליו אני רוצה את השיפוע, לתת לזה להתייבש, למרוח שוב נאפאפלקס, ואז להדביק שיש מעל. נכון?

תודה רבה לכם.

• · יישור השטח

(גבי)

שלום נמרוד,

ה"שמנת" (הפריימר) דלילה מדי ולא תוכל להשתמש בה למילוי סנטימטר עובי.

גבי

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן