הוספת הודעה חדשה
  • · שלום. מעוניין להלבין גג בגודל 18 מטר רבוע שאין עליו יריעות ביטומניות.

(משה)

זה גג של ממד שגם ככה אוגר יותר חום מחדר רגיל (?) ולכן אם אלבין אני מניח שיהיה קצת פחות מזעזע פה בפנים בקיץ הקרוב.

מה שאני לא יודע זה איזה חומר לקנות.

אני מעדיף לקנות חומר מוכן מראש ולא מספר חומרים שקונים בנפרד ואז מערבבים אותם יחדיו.

זה ממש מסבך את העניינים ואני מניח שגם יקר יותר.

לא אכפת לי שההלבנה תחזיק רק עבור הקיץ הקרוב.

אני מניח שהצביעה היא עניין של שעה גג ולא אכפת לי לבזבז שעה מחיי כל שנה מחדש :-).

ובחזרה לאחור: האם יש חומר כזה מוכן מראש שאפשר לקנות?

אם כן, אשמח להמלצה לשם של חומר ספציפי שאני יכול למצוא בכל טמבוריה/אייס הקרובים למקום מגוריי.

• · הלבנת גג

(גיורא)

החומר הזול ביותר להלבנת גג הוא סיד טבעי

.משרים אבקת סיד שקונים בשקים בתוך מים למשך כיומיים ואז מערבבים עם מים ודבק פלסטי ומורחים על הגג. 

לחזור כל שנה בתחילת האביב...

בהצלחה

• · תודה רבה. שאלות המשך:

(משה.)

לא אכפת לי שיהיה מעט יקר אם זה חומר מוכן מראש שאני לא צריך לערבב איתו כלום.

רק לקנות אותו, רולר ומשטח לרולר, לשפוך אליו את החומר ולהתחיל לצבוע.

האם יש דבר כזה?

זה יהיה אפילו יותר קל מהסיד והדבק הפלסטי עם המים שצריך להשרות ביחד.

אם תוכל לנקוב בשם של מוצר כזה, ממש אשמח.

אם אין דבר כזה (חומר מוכן מראש) ובכל מקרה צריך לערבב אז יש לי כמה שאלות לגבי הסיד:

האם תוכל לנקוב בכמויות?

כמו שאמרתי יש לי 18 מטר רבוע לצבוע.

כמה סיד ודבק פלסטי אני צריך לקנות עבור הגודל הזה?

מה כמות המים שבה אני אמור להשרות את הסיד ליומיים?

והאם אחרי היומיים האלו אני צריך להוסיף עוד מים כשאני מוסיף גם את הדבק?

ואם כן, כמה?

מועדים לשמחה ותודה רבה.

• · הלבנת גג

(גיורא)

לא ניתן להמנע מהצורך להכין ולערבב את החומר.

אם תרצה חומר שהכנתו פשוטה יותר תוכל לקחת צבע אקרילי (מותגים כמו סופרקריל ומקבילים של יצרנים אחרים) . גם כאן תצטרך למרוח שכבה אחת של חומר מדולל במים בכ50% ורק אז את החומר שאינו מדולל. לדעתי יספיקו לך לצורך הגג כ10 ליטר צבע.

בברכה , גיורא

• · הלבנת גג מעל איטום ישן

(גבי)

שלום משה,

לא ציינת איזה חומר איטום קיים כעת על הגג ומה מצבו הכללי.

אם מדובר על שכבת זפת ישנה תוכל להבינה בצבע אקרילי (כפי שהציע גיורא) ומומלץ להוסיף דבק לצבע (כגון "סיקה לטקס סופר").  ראה מאמר על סיוד והלבנת גגות.

מאידך, אם ישנו על הגג חומר אחר (לא זפת חשופה) יהיה עליך להשתמש כנראה בחומר אחר.

אם תפרט יותר נתונים נשמח לעזור.

בברכה,

גבי

• · תודה רבה לשניכם. סליחה שלא עניתי לכם כבר מספר ימים. התעצלתי לעלות לגג ולצלם אותו.

(משה)

היום אזרתי עוז ועליתי וצילמתי וידאו קצר וגם תמונות שתראו בעצמכם את מצב הגג.

כאמור הגג ללא יריעות ביטומניות אבל היה מולבן ועדיין מולבן בחלקו עם קצת ירוקת פה ושם וקצת מקומות שאין בהם לבן.

כאן תוכלו לראות את התמונות של הגג וגם וידאו קצר שלו:

https://photos.app.goo.gl/LJAvvnUXyokZDe3F8

אז אחרי שראיתם ובהנחה שאכן אפשר להשתמש בצבע אקרילי, ונניח שאכן 10 ליטר שלו יספיקו ל-18 מטרים מרובעים,

אני יכול לקנות את זה בהום סנטר:

https://www.homecenter.co.il/products/4040000479

הקישור מוביל ל: 10 ליטר לבן מט+ של טמבור (סופרקריל).

ואז לערבב 5 ליטר מהחומר הזה עם 5 ליטר מים ולצבוע פעם ראשונה את הגג, להמתין מספר שעות (או יותר?) ואז לעבור בפעם השניה עם 5 הליטרים הנוספים כשהם לא מעורבבים בכלום?

האם אני צריך להמתין עם הצביעה הראשונה שהמים יתערבבו עם הצבע במשך זמן רב או שאני יכול לצבוע מייד לאחר שערבבתי היטב?

בנוסף, כמה זמן להמתין בין הצביעה הראשונה לשניה?

• · צביעת גג

(גבי)

שלום משה,

בתמונות ובסרטון שצרפת רואים גג עם שכבת זפת ישנה סמכוסה בחלקה בסיד.

לא ניתן לראות היטב מהו מצבה של הזפת. אם ישנם סדקים וחורים עדיף יהיה להשקיע ולאטום את הגג בחומר איטום פוליאוריטני משחתי ב 2 שכבות, (כגון "מריסיל 250" למשל) מעל גבי שכבת יסוד יעודית (כגון "פריימר אקוודור" למשל). כך תוכל להרויח גם איטום וגם הלבנה.

אם מצבם של השיפועים תקין ואין בכלל שלוליות- תוכל לאטום (ולהלבין) את הגג בחומר איטום אקרילי (כגון "פוליגג ודומיו). שכבת יסוד מהחומר עצמו בדלול עם 50-70 אחוז מים, ואח"כ 2 שכבות נוספות ללא דלול.

לשאלתך:

אם ברצונך רק להלבין את הגג עם ה"סופרקריל" תוכל לעשות זאת כפי שציינת, אך כמות החומר גבולית ויתכן שלא תספיק. 

לגבי שיטת הבצוע: לשכבת היסוד בצע דלול בכ 60-70 אחוז מים. ל 2 השכבות הנוספות בצע גם כן דלול, בכ 20 אחוז מים.

לגבי זמן הייבוש: אם מזג האויר חם, השמש יוקדת והגג אף הוא חם- תוכל כנראה לבצע את השכבה הבאה לאחר כשעה שעתיים. אם החומר לא מתייבש, פשוט המתן לייבוש למשך מספר שעות (או למחרת).

בהצלחה,

גבי  

• · תודה רבה. לתהייתך: אין שלוליות על הגג של הממד, גם בגשמים משוגעים כמו שהיו השנה (היו איזה שבועיים מלאים בגשם).

(משה)

גם אין כניסה של גשם פנימה כך שהגג אטום כך ניראה, מאז שהוא נבנה.

מכאן אני חושב שאקנה את הטמבור ואצבע איתו.

תודה רבה על העזרה!

« חזרה לפורום
האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן