הוספת הודעה חדשה
עמוד 1795 מתוך 2757 · סה״כ 13784 נושאים בפורום
  • · איטום קירות חיצוניים במקום המפגש עם האדמה ואיטום עמודים

(דפנה אוריון)

שלום רב וחג שמח,

אנו בונים בית שקירותיו מבפנים החוצה הם: בלוק; הרבצת בטון, קלקר, רשת, בטון ואבן.

נתבקשנו על ידי המפקח לאטום את החלק התחתון של הקיר הבא במגע עם האדמה ואת החלק של היסוד העובר עליו תשב האבן.

ביצענו מריחת פור פריימר אופרית ואנכית. נאמר לנו על ידי שכן שהיינו צריכים לבצע לפני מריחת הפריימר רולקה צמנטית.

1. האם יש בה צורך והאם לא תפריע להדבקה ישרה של הקלקר ו/או להעמדתה הישרה של האבן על היסוד העובר?

אם יש בה צורך, האם ניתן לעשותה על גבי שכבת הפור פריימר שמרחנו ואז לשים עוד שכבה של פור פריימר או שהרולקה לא תידבק לפור פריימר 106?

אודה לתשובה מהירה כיוון שאנו באמצע המריחה ורצינו כבר למרוח א המסטיגום מעל.

המון המון תודה ושנה קסומה,

דפנה.

• · איטום קירות, יסוד עובר

(גבי)

שלם דפנה,

ניתן לצקת רולקות קטנות כך שלא תפרענה להמשך העבודות ולהצמדת הקלקר / האבן. אם כבר מרחתם פריימר לא רצוילצקת רולקות בטון קטנות מעליו וניתן לעבות את שכבת האיטום בפינה באמצעות הטבעת רשת אינטרגלס בין השכבות או באמצעות חומר ביטומני משחתי סמיך כדוגמת "ביטומצמנט" למשל.

לצערי לא ניתן לסייע מבלי לבדוק את מצב הדברים בשטח מכיוון שעלולים להיות דברים נוספים הדורשים תיקון / איטום. אם תצרפי תמונות נוכל אולי לסייע יותר במדוייק אך עליך לבקש יעוץ בשטח ממתכנן המבנה או יועץ לעבוד על פי מפרט מסודר.

בהצלחה,

גבי

• · תיקון ואיטום גג מרפסת

(ורד)

שלום,מרפסת סגורה, בולטת החוצה מהבניין, בקומת קרקע בגודל 2.5 על 1 מטר בערך זקוקה לתיקון. בחורף שעבר היתה נזילה מחיבור הקיר והתיקרה. מבחוץ רואים פלסטיק גלי ירוק, בפנים תקרה כמו בכל הבית. אשמח לקבל הצעת מחיר לתיקון או החלפה ואיטום. המרפסת בת"א. תודה,ורד

• · תיקון איטום מרפסת, תיקון חיבור לקיר

(גבי)

שלום ורד,

ראשית יש לבדוק בשטח את אזור החיבור בין הגגון לקיר.סביר להניח שניתן יהיה להסתפק בבצועתיקון או איטום מקומי באזור החיבור בלבד.

אנא השאירי את פרטיך באמצעות המדור צור-קשר ונשמח לעזור.

בברכה ושב"ש,

גבי

• · עדיין לא קיבלתי תשובה

(ורד)

שלום גבי ,השארתי לך את הפרטים שלי אך עדיין לא קיבלתי תגובה.אודה לך אם תצור עימי קשר.ורד

• · איטום גגון וקיר

(גבי)

שלום ורד,

אנא קבלי התנצלות על העיכוב בתשובה. היינו כולנו בשבוע בשבתון עקב חול המועד סוכות / "חול המועד שליט" וסופ"ש..

תוכלי גם להתקשר ישירות אל רון במספר הבא:

0504-701201

בברכה,

גבי

• · איטום קירות מרתף

(אבירן)

היי , הציעו לי חומר של א.צ שנקרא נאפולקס ב2 תצורות חד ריכבי או דו רכיבי מה עדיף?

• · איטום קירות מרתף עם ”נאפופלקס” Nafuflex

(גבי)

שלום אבירן,

שני סוגי החומרים טובים ומתאימים לשימוש, במריחה או בהתזה. החומר הדו-קומפוננטי מכיל אבקה צימנטית המקנה לו צמיגות גדולה יותר,מקלה על יישום שכבת איטום עבהומקצרת בכמחצית את זמן הייבוש של החומר.

יש לבחור את סוג החומר ואת עובי שכבת האיטום בהתאם לתנאי השטח, סוגהתשתית ועומק המבנה בקרקע (לחץ הידרוסטטי). באופן כללי , ברוב המקרים שני החומרים יתאימו לשימוש כאשר על גבי משטחים מחוספסים במיוחד (שאינם מעובדים היטב), עדיף לעבוד עם חומר דליל יותר (חד קומפוננטי). ראה הוראות יישום של החומרים ושל חומרי היסוד שלהם באתר הבית של א.צ. שיווק/ ספיר.

שב"ש,

גבי

• · איטום במרתף

(אבירן)

גבי - תודה ,

עומק המרתף כ 3 מ,

והאם יש גם קשר לביסוס המבנה?הביסוס אצלי והוא מסוג פלטות ( רפסודה).

אבירן

• · איטום קירות מרתף ו”רפסודה”

(גבי)

שלום אבירן,

אין קשר לשיטת הביסוס והאיטום תחת רצפת המרתף / הרפסודהיהיה מיריעות ביטומניות. עליך לקבל מפרט מתאים ממתכנן הבית.

בהצלחה,

גבי

• · מסטיק גומי ספריי

(דאבוס)

שלום : האם זה יעל ותקין למרוח במברשת את המסטיק גומי על קיר חיצוני.

האם זה אוטם טוב אם אני עושה 2 שכבות ?

תודה

• · מסטיגום ספריי

(גבי)

שלום דאבוס,

מסטיגום ספרייניתן ליישום גם במברשת. יש ליישם תחילה חומר יסוד מסוג "מסטיגום פריימר" ולאחר הייבוש לבצע את המריחה בשתים או שלוש שכבות.

לא ציינת את מטרת האיטום (למשל- קיר תת קרקעי או קיר לפני חיפוי אבן). החומר אגב אינו אמור להשאר חשוף לשמש.

ראההוראות יישום בקישור המצורף.

בברכה,

גבי

• · עזרה בבחירת איטום לגג

(ניסן)

גבי שלוםבימים אלו אני בונה בית פרטי באיזור הקריות ולאחר סיום בניית השלד נתבקשתי ע"י הקבלן לבחור בסוג האיטום לגג. הבית הוא בית פרטי עם גג שטוח ללא רעפים.האפשריות שהציע הקבלן היו איטום באמצעות יריעות ביטומניות או איטום בטקל עם בידוד.כששאלתי את הקבלן על מה הוא ממליץ מבין שתי השיטות הוא אמר שהוא לא יכול להמליץ על אחת מהם יותר כי אין לו ניסיון באיטום עם בטקל בבתים שהוא בנה (האיטום יבוצע ע"י חברת איטום ולא ע"י הקבלן) הוא רק אמר שלאיטום הבטקל יש יתרון של בידוד טוב יותר לחורף ולקיץ ומכיוון שהוא לוחץ כדי לקבל תשובה לפני תחילת הגשמים אני מחפש איפורמציה כדי לדעת באיזה שיטת איטום לבחור.רציתי לבקש את דעתך האם יש סיבה להשקיע עוד תקציב באיטום עם בטקל באזור הקריות שהוא לא איזור שסובל מטמפ` נמוכות בחורף או גבוהות כמו בדרום הארץ.עוד משהו שחשבתי שאוליי רלוונטי הוא שעל הגג יהיה דוד שמש ו4 מנועים של מזגנים.בתודה מראש על כל תשובה ניסן

• · איטום ובידוד גג

(גבי)

שלום ניסן,

יש לעשות סדר ולהבהיר את המונחים שנמסרו לך על ידי הקבלן:

א. בידוד ושיפועים.

בטקל ("בטון קל") מיועד ליצירת שיפועים בגג ואינו חומר איטום. ניתן להדביק על הגג לוחות בידוד לפני יציקת הבטקל, או לוותר עליהן, בהתאם לאקלים באזור ולשיקולי המתכנן. בד"כ מבצעים לכל הפחות בידוד תרמי באמצעות לוחות קלקר בעובי 5 ס"מ (או לוחות "רנדופן" בעובי 3 ס"מ). מעליהן יוצקים כאמור את הבטקל.

ב. איטום הגג.

מעל גבי שכבת השיפועים (הבטקל) מיישמים את שכבת האיטום. יריעות ביטומניות בהחלט מומלצות והן השיטה העדיפה ברוב המקרים / הגגות. ראה גם מאמר באתר על איטום גגות ביריעות ביטומניות.

מומלץ לקבל מפרט מתאים ממתכנן המבנה. כמו כן שים לב שיש להתייחס בתכנון למעבר נכון של כל הצנרות וכבלי החשמל של ארבעת המזגנים שהזכרת.

נשמח לעזור הלאה ובהצלחה בבניה,

גבי

• · תודה על התגובה ושאלה נוספת

(ניסן)

גבי שלום,תודה על התשובה המהירה והמפורטת עזרת לי מאוד להבין את הנושא.לאחר קריאת התשובה שלך והמאמרים שרשמת אני אבצע איטום לגג בעזרת יריעות ביטומניות.האם לדעתך יש צורך לבצע את אותה שכבת בידוד מתחת לאותה שכבת איטום באיזור כמו הקריות?האם הבידוד באמת יהיה כזה "אפקטיבי" ויצדיק/יחזיר את ההשקעה הכלכלית הנוספת שכרוכה בביצוע בידוד כזה? בנסיון ללמוד את הנושא נתקלתי בדעות שונות וחלק מקבלני האיטום שדיברתי איתם אמרו שהבידוד בחורף יאפשר לי לחמם פחות ובקיץ ולקרר פחות וששווה לעשות בגלל חיסכון בחשמל ושכך תחזור ההשקעה ומצד שני היו כאלה שאמרו שהדבר לא נכון.אם הייתי בונה באיזור קר כמו בירושלים או בצפון הארץ לא היה לי ספק והייתי בוחר לעשות בידוד כזה אבל השאלה אם באיזור הקריות(מישור החוף) יש הצדקה להשקעה בשיכבת בידוד כזואשמח לשמוע את דעתך בנושא.תודה והמשך יום נעיםניסן

• · בידוד גג , שיפועים

(גבי)

שלום ניסן,

מפרט מדוייק עליך לקבל רק מיועץ בידוד וצפוי היה שתקבל חוות דעת סותרות.

המלצתי האישית: בהחלט מומלץ לבודד. גם העלות אגב ממילא אינה כה גבוהה.

בברכה,

גבי

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן