הוספת הודעה חדשה
עמוד 2195 מתוך 2757 · סה״כ 13784 נושאים בפורום
  • · פרט איטום חדר אמבטיה

(גיורא מים אפורים)

גבי.

אני צריך לבצע איטום חדר רטוב על ידי יציקת מדה+חומר צמנטי.ויש צורך לסיים במהירות. מה זמן המינימום שיש לתת באזור חם (מדבר יהודה) למדה להתייבש לפני ישום האיטום?

בשעתו לפני כמה שנים יעצת לי בקשר לפרט איטום דומה להשתמש בתוסף A4 של סיקה כדי להקשות את המדה במהירות (היה סיפור להשיג את החומר..)

האם זה עדיין קיים וכמה זמן צריך במקרה כזה?

תודה מראש

• · בטון מהיר יבוש

(גבי)

שלום גיורא,

החומר (סיקה 4A) עדיין קיים. תוכל להשיגו בכמויות של 5 ליטר אצל חברת גילאר או אחת החנויות הגדולות, אם כי יתכן ודרושה הזמנה מראש.(יעקב סבן בכפר אז"ר, למשל).

יציקות עם מזרז התקשות דורשות אשפרה רבה יותר מיציקות רגילות. אם אין ברירה- בצע את היציקה עם החומר והמתן לייבוש יום אחד, עם אשפרה ו/או כיסוי השטח ביריעת ניילון. למחרת בצע אשפרה נוספת ומעל איטום צימנטי. לאחר היישום והייבוש הראשוני של חומר האיטום יש לבצע אשפרה גם כן.

בברכה,

גבי

• · ניקוז מקלחת

(אושרית)

שלום רב,

התקנו מקלחון ביחידת הורים וכעת אני חייבת להעביר את המיים של השטיפה דרך המסדרון החוצה, כיוון שפתח הניקוז שהשתמשנו בו עד כה היה זה של המקלחון.

שאלתי היא -קיים פתח ניקוז סגור במכסה מתכת ליד האסלההאם הוא מזרים את מי האסלהאו שניתןלשים כיסוי רשת שדרכו אוכל להזרים את מי השטיפה?

• · ניקוז שרותים

(גבי)

שלום אושרית,

כנראה שמדובר על פתח / נקודת ביקורת. ניתן ורצוי להתקין מכסה מחורר שישמש בתור ניקוז עילי. ניקוז שכזה יסייע מאוד גם למקרה של הצפות במקרה של נתק או כשל כלשהו בצנרת עילית. יש לבדוק לאחר הפתיחה אם אין ריחות רעים שנפלטים מאותו פתח.

בברכה,

גבי

• · מחפש לקנות פנלית בעובי 10 מ”מ

(יעקב)

אשמח לקבל פרטים היכן ניתן לקנות פנלית בעובי 10 מ"מ חתוך לפי מידה, הצורך שלי לסגור דפנות של פרגולה לחג הסוכות.

תודה מראש למי שיעזור.

יעקב

• · פנל

(גבי)

שלום,

נסה לפנות לחברות שמיצרות פנלים שונים, כגון אייל ציפויים.

בברכה,

גבי

• · איטום גג בטון בחורף

(איל)

ששלב האיטוםביריעות ביטומניות יעשה לאחר סיום הטיחסמוך מאוד לתחילת החורף קימת אפשרות לירידת גשמים האם ניתן לבצע איטום בעונה רטובה?

• · איטום גג בחורף

(גבי)

שלום אייל,

בחורף הישראלי ישנן תקופות ארוכות של הפוגה בין הגשמים. כך שניתן להמתין לייבוש הבטון / שכבת השיפועים גם בחורף ואחר כך לבצע את האיטום. עקרונית עדיף לבצע בקיץ, אך בהחלט ניתן גם בחורף או בתחילת החורף.

בברכה,

גבי

• · התקנת חתיכה של יריעה פולינום

(רפאל)

גבי שלום

בביתי (הבית בן כ- 20 שנה) , אליו נכנסתי בסוף החורף שעבר, מצאתי בתיקרה סימני רטיבות. בדובר בתקרת גבס. הגג הוא גג רעפים. כאשר עליתי לחלל שמתחת לרעפים התברר לי שבדיוק מתחת למקום שבו מונחים דוד והקולט שמש חסרה חתיכה של היריעה מאלומיניום(יריעה פולינום ?) וכנראה דלפו מי הגשםבין הרעפים והגיעו לתקרת הגבס. לא חשבתי שתפקיד היריעות הוא גם לבודד וגם לאטום אבל עובדה שנמצאה רטיבות רק במקום שהיריעה חסרה.

השאלה היא: האם אצטרך "להרים" את המערכת של הדוד שמש כדי לפרק את הרעפים ולשים יריעה איכן שחסר "מלמעלה" או שניתן לעשות את זה "מלמטה".

סליחה על ההודעה הארוכה ותודה מראש על עזרתך. רפאל

• · נזילות, גג רעפים

(גבי)

שלום רפאל,

היריעה אכן אמורה לבודד ולא לאטום. אך אם היא הונחה בצורת ה"דומינו" כנראה שהיא מנעה את חדירת המים.

באופן עקרוני נזילות מגג רעפים יש לאטום מלמעלה- מן הרעפים עצמם. מומלץ לעלות על הגג ולאתר את הליקוי (רעף שזז, נסדק וכדומה). אפשר להכניס יריעה גם מלמטה באותה שיטת "דומינו", כך שהמים יזרמו בשיפוע. אך אין כל בטחון שהפעולה תמנע את המשך הנזילות. יכולות להתרחש נזילות במקום נמוך יותר בגג.

בהצלחה ונשמח לעזור הלאה (השאלה אינה ארוכה מדי..).

גבי

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן