הוספת הודעה חדשה
עמוד 2654 מתוך 2757 · סה״כ 13784 נושאים בפורום
  • · איטום מירפסת

(דוד)

שלום רב

פרקתי ריצוף במירפסת כדי להחליפה בציפוי דק.

התברר שהמירפסת היא תיקרה של המרתף.

מה הדרך הטובה לאיטום. יש לקחת בחשבון שיש מיגבלה קשה בעובי הציפוי. כיוון שהדק דורש לפחות 5.5 ס"מ והמישטח אינו חלק.

בברכה

דוד - 054-6556291

• · מרפסת

(גבי)

שלום דויד,

השיטה הבטוחה ביותר היא לאטום עם יריעות ביטומניות. אם קיימים שקעים (שלוליות) יש להחליק את השטח וליצור שיפועים לכיוון המרזב. לא כדאי לבצע קיצורי דרך משום שכל חדירת רטיבות עתידית משמעותה הרמת כל הדק מחדש.

יש להתיחס לעבודה מסוג זה כאילו היה מדובר במשטח מרוצף לכל דבר. לפיכך יש ליצור שיפוע טוב כאמור ואחר כך לאטום ביריעות ביטומניות בעובי 4 או 5 מילימטר.

בדוק היטב וראה אם יש מספיק מקום (גובה) לביצוע שיפועים + יריעות.

שיטה אחרת היא לבצע אטימה עם חומר ביטומני משחתי כגון מסטיגום. בשיטה זו יש לבצע שכבת יסוד ואחר כך שתי שכבות נוספות. אולם אם קיים סיכוי שקרני השמש יגיעו אל האיטום - אז יהיה צורך לבצע שכבת הלבנה על גבי החומר.

ראה מאמרים בנושא מרפסות וגגות מרוצפים במדור מפרטי איטום ושיקום.

נסה למדוד את הגבהים באמצעות מתיחת חוטים והחלט לאחר מכן על פי המימצאים.

בנוסף שים לב שלא לפגוע בשכבת האיטום עם ברגים אואלמנטים שונים של הדק עצמו.

שיהיה בהצלחה ונשמח לעזור הלאה.

• · שיקום זיפות בגג שטוח

(אדיר מנצורי)

הזפת בגג המשותף נמסה ככל הנראה כך שנצרה הינתקות של כ- 2 ס"מבאזורים של פיר ביוב העולה לגג וסביב צינורות. באיזה חומר עלי להשתמש (בעל סמיכות)?

• · זפת סביב צינורות ופיר

(גבי)

שלום אדיר,

הכי נוח וקל לבצע אטימה עם חומר אקרילי כגון פוליגג או אקרילפז. יש לבצע שכבת יסוד דלילה ואחר כך שתי שכבות נוספות. מרח את החומר רק באזורים האנכיים משום שבאזורים אפקיים שבהם יש חשש לשלוליות החומר יכול להנמס ולהתנתק מהתשתית.

(ראה גם את המאמר על איטום גגות בחומרי איטום אקרילים).

בהצלחה,

גבי

• · רטיבות בחדרי מקלחת וכביסה

(זאב אלמליח)

לגבי שלום

האינסטלטור טוען משום שמרזבהביובבגובה של הגג. עליי להגביה את הצינור של קו ביוף בחצי מטר ולאטום מסביב הצינור הוא בקו אנכי לכל גובה הבניין ובגלל זה חודר גשם

איני מבין מדוע לדיירים הגרים בקומה הרביעית השלישית והראשונה אין בעייה של רטיבות רק אצלי אני גר בקומה שנייה ויש לי רטיבות עליי לציין שכרגע יבש אצלי בקירות עקב זה שיש שמש למעט קצת לחות בקירות האים נראה לך פתרון הבעייה תיפתר על ידי הגבהה של המרזב הביוב ושוב תודה

• · רטיבות

(גבי)

שלום זאב,

המצב שתארת יכול להיות נכון ויכול להיות שלא. פשוט לא ניתן לקבוע מכאן וצריך לראות במקום. אני מניח שהאינסטלטור צודק בהערכתו לגבי האטימה בגג אך אינני יכול לקבוע מכאן. במקרה שהוא צודק- יש להגביה את הצינור ולבצע יציקת בטון מסביבו ואחר כך לעלות עם האיטום על היציקה.

אגב- עבודה מסוג זה בגג הבנין המשותף אמורה להיות משולמת על ידי ועד הבית.

נסה לקבל הערכה מאיש מקצוע נוסף וראה אם שניהם תואמים.

בהצלחה,

גבי

• · רטיבות בתקרת המטבח

(סילבנה)

לפני כשלוש שנים עשינו איטום פוליגג בגג הבניין (חצי גג), וכעת יש לנו נזילה מהתקרה במטבח, אנו גרים בקומה רביעית ואחרונה.

האיטום בפוליגג נעשה ללא רשת, על ידי חברים לא מקצועיים.

היום אני מבינה שהאיטום לא היה טוב, וכן יש דוד בגג שיש לו נזילה ויש תחתיו שלולית מים גדולה.

מכיוון שיש בעיה בבניין שלנו עם הדיירים, מכיוון שאין ועד בית, החלטתי שאני מעוניינת הפעם לעשות בעצמי איטום לגג באופן מקצועי, אך שוב, לחצי גג, כדי שהדירה שלי בקומה רביעית לא תינזק מרטיבות.

אבקש הצעתכם איזה שיטת איטום היא הטובה ביותר והמתאימה ביותר לגג שלנו לאחר שעשינו פוליגג בגג לפני כשלוש שנים.

וכן כמה זה יעלה לי לחצי גג, (הדירה שלי היא 77 מ"ר מרובע ברוטו).

אודה לכם על הצעתכם.

• · איטום גג

(גבי)

שלום סילבנה,

השיטה הטובה ביותר לאיטום גג היא באמצעות יריעות ביטומניות. מחיר ממוצע לעבודה מסוג זה בשטח הגג שלך הוא כ 60 ש"ח למ"ר. אם קיימות שלוליות בגג יש לתקן את השיפועים עם בטון ויש להסיר את שכבת הפוליגג, כך שהמחיר יהיה עוד יותר גבוה.

שיטה יותר זולה למקרה שלך היא לקלף את הפוליגג במקומות הנחוצים בלבד, לתקן את השיפועים ואחר כך לבצע אטימה עם פוליגג (או מולטיגג) ועם רשת אינטרגלס בין השכבות, כפי שהזכרת.

לצורך החלטה יש להגיע למקום ולבדוק ולהשוות עלויות. ההמלצה היא תמיד על בצוע עם יריעות ביטומניות. ביצוע מקצועי וחד פעמי יחזיק שנים רבות מאוד והנו עדיף על פני פתרונות אחרים שאורך חייהם תמיד יהיה קצר יותר. במקרה המתואר- הפוליגג יחזיק כ 5 שנים והיריעות פי שניים או שלוש יותר מכך.

ראי גם את המאמר על איטום גגות.

נשמח לסייע,

גבי

• · אטימות

(קובי)

יש לי דלת+תריס גלילה יציאה למרפסת (כיוון מערב)הבעיה היא שהשיפוע בקטע שבין התריס לדלת (כ15 ס"מ) לקוי כלומר השיפוע הוא הצידה ולא כמו שצריך להיות החוצה כלומר בקטע קטן יש שיפוע קטן החוצה והשאר שיפוע הצידה ומה שקורה שהמים ניקווים בפינה ונכנסים מתחת למשקוף ולתוך הבית .

השאלה היא מה אפשר לעשות מבלי להרים מרצפות?

תודה

• · נזילה מסף חלון / דלת

(גבי)

שלום קובי,

הדרך הנכונה היא כפי שציינת- להחליף את הסף ולהתקין חדש בשיפוע נכון.

כל שאר הפתרונות הם בגדר אילתורים ותוכל לאלתר כדלקמן:

1. יש לאטום בין המשקוף לסף בחומר גמיש מסוג סיקפלקס FC11. אם גובה המים עולה וחודר אל תוך מסילת התריס אז יש לאטום גם את הפינה של המסילה עם אותו החומר.

2. תוכל ליצור תעלת ניקוז בפינה באמצעות חריצה בדיסק, בשפוע המתאים. אך עליך להזהר מבצוע תעלה עמוקה מדי שתגרום לחדירת רטיבות נוספת. (לא ציינת אם מדובר על סף משייש או בטון).

מקווה שעזרנו ,

גבי

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן