הוספת הודעה חדשה
עמוד 2753 מתוך 2756 · סה״כ 13778 נושאים בפורום
 • · שלום, האם שימוש בפוליאוריטן מוקצף יהווה מצע מספיק טוב

  (איציק)

  להדבקת קרמיקה באיזור הברז במקלחון במקום טיח כמו שמקובל? האם הוא יאטום מים שאולי יחלחלו בין האריחים?

  • · לא מספיק טוב ולא לטווח ארוך.

   (גבי )

   לאורך זמן במקרה של חדירת רטיבות המיים יפלסו להם דרך מאחורי הפוליאוריטן. עדיף לאטום בטיח עם מוסף אקרילי (דבק כגון בי גי בונד או סיקה-לטקס). המקפידים אף אוטמים סביב הברז (בין הברז לטיח) בחומר איטום גמיש כגון סיקפלקס, לאחר ייבוש הטיח.

   • · בין הברז לטיח לא מספיק יעיל הדבק סיליקון?

    (איציק)
    • · אפשר גם עם סיליקון, אבל סיקפלקס הרבה יותר יעיל ולטווח ארוך יותר.

     (גבי )

     עדיף סיקפלקס מסוג FC11, אך גם סוג אחר של סיקפלקס יהיה טוב.

 • · איטום גג בזפת

  (לומד מטעויות)

  שלום, עשו אצלי איטום בגג באמצעות זפת לפני שני חורפים. בחורף האחרון היו בעיות (3 כתמי רטיבות בתקרה)... מכיוון שתקציבי מוגבל ביותר האם ניתן לבצע תיקונים בלבד על הגג או שצריך לאטום את כל שטח הגג ? מהי השיטה הטובה והזולה ביותר ? תודה.

  • · נזילות

   (גבי)

   ניתן , אך לא מומלץ, לבצע תיקונים בגג. לא מומלץ- במיוחד משום שלא תוכל לקבל אחריות עבור איטום הנזילות וכמובן שתיתכנה נזילות ממקומות אחרים בגג. האיטום המומלץ לאיטום גגות הנו ביריעות ביטומניות בעובי 4.0 מ”מ. המחיר הממוצע (תלוי בגודל הגג ובגורמים נוספים) הנו כ 35 ש”ח למ”ר ומעלה מזה. איטום זול יותר הנו ע”י זיפות הגג בזפת חם + הלבנה. לא מומלץ לטווח ארוך אך בהחלט ניתן לביצוע . במידה ותחודש ההלבנה בכל שנה לפני הקייץ- אורח החיים של האיטום בזפת יכול להיות גם הוא ארוך מאוד.המחיר הממוצע לזיפות בשתי שכבות ועם רשת אינטרגלס בין השכבות הנו כ 18 ש”ח למ”ר. (שוב- תלוי בגודל הגג ובגורמים נוספים). בהצלחה.

   • · תודה, אלך על היריעות

    (לומד מטעויות)

    לאחר חישוב העלויות הנוספות של ההלבנה בקיץ- כנראה שאלך בכ”ז לכיוון היריעות הביטומניות.

 • · סדקים בקירות פנימיים

  (מרק)

  שלום , קבלתי תשובה לשאלה שלי לגבי סדקים בקירות פנימיים. השאלה האם חומר סיקפלקס FC-11 יותר חזק מאשר PRO2? והאם ניתן לצבוע קירות פנימיים בצבע גמיש כמו טבורפלקס? האם לאחר מכן ניתן לצבוע חלק, הרי שהצבע הגמיש הוא יוצא מחוספס. תודה, מרק.

  • · סדקים בקירות.

   (גבי)

   הסיקפלקס FC11 הנו יותר ”חזק” (כלומר יותר ”קשה” ופחות גמיש ולכן מקבל פחות ”עיוותים”) בנוסף-גם יותר נוח לצבוע עליו. רק צריך לתת לו להתייבש לפני כן במשך כמה ימים. אתה צודק לגבי בעית ההחלקה. הצבע הגמיש מגיע בטקסטורה עדינה (”תפוז”) וזה מה שישאר לך על הקיר. אינני מכיר דרך להחליק את הצבע הגמיש וצביעה נוספת על גביו לא תעזור כלל. איזה עובי/רוחב של סדקים מדובר ? ודרך אגב- האם הקבלן המבצע השתמש בחומר יסוד (פריימר) לפני הבצוע של הסיקפלקס PRO ? בהצלחה, גבי

 • · סדקים בקירות פנימיים

  (מרק)

  שלום רב, אני גר בבנין בקומה חמישית (אחרונה). יש לי סדקים לאורך כל הקירות בבית וגם בחיבורים בין קיר לתקרה. הקבלן ביצע תיקונים כבר 4 פעמים (פעם אחרונה ע”י הכנסת רשת וחומר סיקפלקס PRO HP2 בחיבור בין יציקה לבלוקים), איך הסדקים חזרו למחרת. בעיקר הסדקים מתרחבים בשעות הצהריים כאשר חם בחוץ. באילו חומרים ניתן להשתמש עוד? כי לדבריו של הקבלן אין יותר מה לעשות.

  • · האם מדובר בבנייה טרומית ?

   (גבי)

   שלום. האם הבנין נבנה בשיטה טרומית או בשיטה הקונבנציונאלית ? החומר שבו השתמש הקבלן היה אמור להיות סיקפלקס FC11 ולא סיקפלקס PRO.לאחרון גמישות גדולה יותר, מיודע לסדקים רחבים יותר ולפיכך סביר שינוע יותר ושתראה כמות גדולה יותר של סדקים. יחד עם זאת אין לתלות את האשמה בקבלן שכן סדקים ממשיכים לזוז מטבעם. לדאבוני הפתרון היחידי הנו לצפות את הקירות בצבע גמיש (כגון ”טמבורפלקס”/טמבור או ”סופר-גמיש”/קניטקס). קיימת אפשרות גם לעבודות רחבות אך לא אוכל להמליץ ללא לראות בשטח וגם על עבודות אלו הבטחון לפתרון סופי איננו מובטח.עבודות אלו כרוכות בחציבות לעומק הסדקים, תיקונים בחומרי מליטה חזקים (שאינם מתכווצים בעת התקשותם כמו שקורה בבטון רגיל), ורק אח”כ סיקפלקס כנ”ל ןצבע. וגם אז רצוי צבע גמיש . בקיצור- הבעיה איננה פשוטה. צריך לראות בעין אם הקבלן ביצע את עבודתו כראוי, לראות את רוחב הסדקים ולהחליט. גבי

 • · איטום קירות וגג בבית בתל מונד

  (אלמונית)

  שלום, ברצוננו לקבל יעוץ והצעות מחיר לאיטום בית קיים בתל מונד. מדובר באיטום גג ואולי גם קירות חיצונים. בגג קיים זפת ישן ובקירות צבע עם קצת סדקים. מה מומלץ לבצע ?

  • · איטום קירות וגג

   (גבי)

   שלום, לגבי ההמלצות: את איטום הגג מומלץ לבצע ביריעות ביטומניות.מומלץ גם לבצע הלבנה על גבי היריעות לצורך בידוד. לגבי איטום קירות הבית- על פי תאורך נראה שכדאי לבצע מערכת צבע גמיש כגון טמבורפלקס או שו”ע. יש לבצע תיקונים והכנות לפני בצוען של שתי עבודות האיטום ולשם כך יש להגיע למקום ולראות. בכל מקרה- נשמח לסייע הלאה גם דרך הפורום.

   • · למה הלבנה ??

    (אלמונית)

    תודה. אבל הבנתי שהיריעות מגיעות עם ציפוי עליון נגד החום. האם לא כך ?

    • · אכן כך,

     (גבי)

     אבל הציפוי הזה איננו מספיק מבחינת הבידוד. הציפוי מספיק מבחינת ההגנה שהוא נותן ליריעות עצמם אך איננו מספק לבידוד. אם תניחי את ידך עלך היריעות ביום חם- תראי שהן רותחות, למרות הציפוי הנ”ל.

האתר בשיפוץ

אתר איטומן הוותיק נמצא בעיצומם של תהליכי שדרוג אשר יתרחשו במספר פעימות.

נשמח לקבל הערות והמלצות.

תודה וגלישה נעימה !

משהו לא ברור?

אנא שאל בפורום ונשמח לעזור.

הפתרון לעובש

צבע מקצועי מהפכני נגד עובש ופטריות. אינו מכיל רעלנים וידידותי לסביבה.

מוצרי זיפקס

טכנולוגיית האיטום הייחודית של זיפקס נועדה לאיטום כל משטח בטון.

דילוג לתוכן